Himalaje trekking

Island Peak

Jeśli marzyłeś o zdobyciu technicznego himalajskiego szczytu o wysokości 6000 metrów, to ta słynna góra może być odpowiedzią na Twoje pragnienia. W rzeczywistości był to szczyt treningowy używany przez Edmunda Hillary'ego i Szerpę Tenzinga w 1953 roku, a droga, którą odkryli jest tą samą, która jest używana do dziś. W rzeczywistości Island Peak jest nadal popularnym szczytem treningowym dla osób próbujących zdobyć Mount Everest, ponieważ wiele z wymaganych umiejętności. - przekraczanie szczelin za pomocą drabin, używanie jumarów na stałej linie - są takie same. 

Ile trwa wyprawa na Island Peak?Island Peak

Wyprawa na Island Peak trwa minimum 19 dni, wliczając dni w Katmandu i 16 dni na trekking/wspinaczkę. Zalecamy pozostawienie dodatkowego czasu na ewentualne opóźnienia lotów w góry i z powrotem.

Podczas wyprawy nauczysz się i wykorzystasz wiele umiejętności bezpiecznego poruszania się po górach na dużych wysokościach, w tym poruszania się po lodowcu, skrobania i poruszania się po mieszanym terenie śnieżno-lodowym. Dobre umiejętności alpinistyczne są wymagane na tej wyprawie i jeśli nie jest możliwe nauczenie się ich przed dołączeniem do nas, będziesz miał dużo czasu, aby nauczyć się i przećwiczyć je przed zdobyciem Island Peak. Dzień szczytu na Island Peak obejmuje przejście przez spękany lodowiec przy użyciu liny wspinaczkowej, pokonanie kilku drabin przez szczeliny, użycie jumaru do wejścia na stałą linię, a następnie zjazd na linie, aby zejść z powrotem (nie ma górnej liny na abseilu) i pokonanie wąskiej eksponowanej grani na szczyt.

 

 

 

 

 

Nepal to przepiękne państwo, które każdy powinien odwiedzić. To nie tylko trekking, ale również i niepowtarzalne widoki i jedyna w swoim rodzaju kultura.

Trekking Himalaje

© Copyright 2025 .