Himalaje trekking

Niesamowity trekking

Trekking to z definicji wędrówka w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych. Taka wyprawa jest kilkudniowa, a podczas jej trwania koniecznie jest spanie pod namiotem lub w schronisku. Wyróżnia go pokonywanie szlaków, przełęczy i wąwozów. Nigdzie nie jest jednak napisane, że muszą być to akurat góry, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie.

Czas na Himalaje

Najbardziej polecane kierunki trekkingowe dla osób, które wyprawy w Tatry, Bieszczady czy Alpy mają sobą, są Himalaje. Jest to najwyższy łańcuch górski na Ziemi znajdujący się w Nepalu. Jednym z masywów górskich, na którym można uprawiać trekking, jest Annapurna. To dziesiąty ośmiotysięcznik, a jego wysokość wynosi 8091 m n.p.m.

Trekking Himalaje to najlepsze co może Cię spotkać!Trekking Himalaje

Annapurna

Trekking wokół Annapurny to jedna z najsłynniejszych i najpiękniejszych tras na świecie. Pomimo rozwoju infrastruktury drogowej, trekking w tym miejscu nie stracił na zainteresowaniu. Przez większą część trekkingu podróżnikowi towarzyszy widok na szczyty masywu Annapurny. Najwyższym punktem, do którego można dotrzeć jest Przełęcz Thorung La Pass na wysokości 5415 m n.p.m. Atrakcje czekające na trasie trekkingowej wokół Annapurny to:

  • przejście przez słynną Przełęcz Thorung La Pass;
  • możliwe kąpiele w basenach termalnych Tatopani;
  • Pokhara z widokiem na ośmiotysięczniki znad jeziora Phewa Tal;
  • rafting na rzece Kali Gandaki;

Niesamowite himalajskie widoki z roku na rok przyciągają ogromną liczbę pasjonatów trekkingu i miłośników gór. Przejście tą właśnie trasą to gwarancja pięknych widoków i niezapomnianych przeżyć.

Nepal to przepiękne państwo, które każdy powinien odwiedzić. To nie tylko trekking, ale również i niepowtarzalne widoki i jedyna w swoim rodzaju kultura.

Trekking Himalaje

© Copyright 2025 .