Himalaje trekking

Trekking Himalaje

Po ostatnich wydarzeniach, związanych z lockdow'nem, wszystkim przyda się nie co odpoczynku i odprężenie, a przede wszystkim uspokojenie myśli. Wiele osób podejmuje decyzje o wyjeździe nad morze, w góry, ale jest również trzecia grupa, która uwielbia trekking Himalaje. Nepal przyciąga turystów z całego świata od 1960 roku. Jest miejscem, w którym, możesz podziwiać, nie tylko rozciągające się górskie widoki, ale również położone na najniższych wysokościach pola ryżowe. Trekking Himalaje wiedzie wśród różnorodnych szlaków, jednak prym wiodą wędrówki wokół Everestu i Annapurny.

Podróż zaczyna się w Katmandu

Trekking Himalaje

3/4 odwiedzających podróż zaczyna w Katmandu ze względu na lotnisko Tribuvan. To właśnie tutaj turyści uzyskują wszelkie zezwolenia w wyznaczonych do tego biurach. Trekking w Himalaje, to najlepsza forma do spędzania wolnego czasu zimą, ale również latem. Jeżeli Twój urlop wakacyjny zaczyna się dopiero we wrześniu, nie musisz się martwić. Trekking w Himalaje przyjmie każdego turystę w wyznaczonym przez niego terminie. Warto pamiętać, że pogoda w Nepalu różni się od tej występującej w Polsce.

Wybór trekkingów

Wyprawy trekkingowe, to spełnienie marzeń, każdego, kto chociaż raz wybrał się na wyprawę w polskie Tatry. To właśnie tutaj najczęściej rozpoczynają swoją przygodę polscy trekkerzy a jest ich wielu! Jeżeli natomiast chodzi o wybór trekkingów, warto, jest zapoznać się z ofertą każdego. Jeżeli jesteś początkującym trekkerem, w pierwszej kolejności powinieneś zdecydować na trekking w rejonie Annapurny. Osoby, które miały większą styczność z trekkingiem, powinny zdecydować się na region Everestu lub Langtan trek.

Przygotowanie do trekkingu

Trekking w Himalajach nie wymaga specjalnego przygotowania jeżeli mamy tutaj na myśli kondycje. Jednak warto udać się przed wylotem do lekarza, aby mógł sprawdzić Twój stan fizyczny i potwierdził Twoją predyspozycję.

Nepal to przepiękne państwo, które każdy powinien odwiedzić. To nie tylko trekking, ale również i niepowtarzalne widoki i jedyna w swoim rodzaju kultura.

Trekking Himalaje

© Copyright 2025 .