Himalaje trekking

Trekking Manaslu

Trekking w ostatnich latach zyskał coraz większą rzeszę fanów. Piesza wyprawa u podnóży najpiękniejszych łańcuchów górskich ekscytuje wiele osób. Jednak jeszcze większym wyzwaniem okazują się być wyprawy przy najwyższych górach świata.

Jedną z tras, które warto wybrać w czasie wyjazdu w Himalaje, jest trekking Manaslu. Jest to ósmy pod względem wysokości szczyt na Ziemii, a trekking tworzy niezapomniane wrażenia na całe życie!

Jak się przygotować do trekkingu?

W trakcie trekkingu Manaslu należy przygotować się długie, codzienne wędrówki. Dlatego przede wszystkim Twoja kondycja fizyczna musi być na bardzo dobrym poziomie. Jeżeli prowadzisz głównie siedzący tryb życia i marzysz o tej wyprawie, koniecznie to zmień. Jak tego dokonać?

Trekking Manaslu

Świetnym sposobem jest wybieranie się na długie spacery. Zamiast samochodem lub autobusem, przejdź się na pieszo. Przygotujesz swój organizm do długich wędrówek.

Następnym krokiem będą spacery po lasach, aby przyzwyczaić się do nierównej powierzchni. Trekking Manaslu nie prowadzi drogą asfaltową, dlatego las będzie świetnym miejscem spacerów.

Dopiero na koniec rekomendujemy trekking w polskich górach. Po zahartowaniu organizmu długimi wędrówkami wyjazd w polskie, włoskie lub austriackie góry pozwoli najlepiej oddać klimat, który panuje w Himalajach.

Po takim przygotowaniu można ruszać na trekking Manaslu.

Nepal to przepiękne państwo, które każdy powinien odwiedzić. To nie tylko trekking, ale również i niepowtarzalne widoki i jedyna w swoim rodzaju kultura.

Trekking Himalaje

© Copyright 2025 .