Himalaje trekking

Wycieczka do Doliny Kathmandu

Katmandu, jak wiemy, stanowi część Doliny Katmandu, która kiedyś towarzyszyła sąsiednim obszarom i była znana pod nieco inną nazwą. Dziś posiada ponad milion mieszkańców, którzy każdego roku z chęcią przyjmują dziesiątki tysięcy odwiedzających. Jest to najgęściej zaludnione miasto Nepalu, a także najbardziej rozwinięte. Wycieczka do Doliny Katmandu to propozycja nie do odrzucenia!

 

Wycieczka do Doliny Kathmandu

Kathmandu to miejsce, w którym kulturę czuć w powietrzu. Zapach kadzideł i szalony ruch uliczny to nieodłączna część nepalskiej przygody. Wycieczka do Doliny Kathmandu pokażę Nepal z każdej strony. Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że jest to jeden z najciekawszych zakątków Azji. 

Wiele źródeł uważa, że kiedy Dolina Katmandu była jedynie jeziorem, które było zamieszkiwane przez wiele pięknych roślin i zwierząt. Związane jest to z pewną historią z buddyjskim świętym.

Miejsca, które warto odwiedzić w Kathmandu

Wycieczka do Doliny Kathmandu

Wśród miejsc, które warto zobaczyć w Kathmandu, możemy wymienić te o tematyce religijnej oraz architektonicznej.

Jeżeli mówimy o stupach, warto odwiedzić:

  1. Stupe Bodnath, Świątynie Swayambhunath, Świątynie Pasupatinath

Nie można zapomnieć o tych miejscach podczas wycieczki do Doliny Kathmandu, ze względu na fakt, że jest to bardzo ważny część historii o kultury Nepalu. Oprócz miejsc kultu religijnego powinniśmy również skupić się na architektonicznych obiektach. Takich jak:

  1. Plac Hanuman Dhoka, Babar Mahal Revisted, Basantpur Dabali,

 

 

Nepal to przepiękne państwo, które każdy powinien odwiedzić. To nie tylko trekking, ale również i niepowtarzalne widoki i jedyna w swoim rodzaju kultura.

Trekking Himalaje

© Copyright 2025 .