Himalaje trekking

Wycieczki do Nepalu

Nepal jest krajem zamkniętym pomiędzy Indiami a Chinami, podzielonym na trzy obszary geograficzne - Himalaje, Region Wzgórz, Równiny Centralne, z których część może być osiągnięta podczas różnych wycieczek po Nepalu.

Poznanie wszystkich atrakcji Nepalu na jednej stronie nie jest proste, chociaż pierwsze wrażenie może być takie, że królestwo jest zdominowane przez Himalaje. Nepal oferuje również wgląd w kulturę buddyjską i hinduistyczną poprzez swoją architekturę, zwyczaje i ludzi. Jest to głęboko religijny i bogaty kulturowo kraj o spektakularnej scenerii.

Kiedy jest najlepszy czas na rezerwację wakacji w Nepalu?

Wycieczka do Nepalu

Najlepszy okres na odwiedzenie Nepalu jest wtedy, kiedy widoczność pozwala dostrzec najpiękniejsze miejsca w tym kraju. Z widokami na góry, które są wielką atrakcją, w tym przypadku, najlepszym czasem na odwiedzenie Nepalu jest okres od końca września do końca listopada. W tym czasie pogoda jest jasna i sucha, ani zbyt gorąca, ani zimna. Monsun, który trwa od czerwca do połowy września, zmywa wszelkie zanieczyszczenia i kurz, dzięki czemu góry są bardzo widoczne. Jesień to również dobry czas na trekking.

W okresie monsunowym chmury mogą przesłonić góry, a deszcz może być czynnikiem odstraszającym. Nepal warto również odwiedzić między lutym a kwietniem, kiedy pogoda jest ciepła i wszystko zaczyna kwitnąć. Jest to prawdopodobnie najlepszy czas na oglądanie dzikich zwierząt w Parku Narodowym Chitwan.

Nepal to przepiękne państwo, które każdy powinien odwiedzić. To nie tylko trekking, ale również i niepowtarzalne widoki i jedyna w swoim rodzaju kultura.

Trekking Himalaje

© Copyright 2025 .